Kontakta oss

Expedition Årstaskolan

E-post
arstaskolan@stockholm.se
Telefon
08-508 46 200

Ajith Hapugoda
Köksansvarig
Årstaviken
Köket
Alexandra Malm
Lärare
7B
Årskurs 7
Alice Del Din Vendel
Lärare
4C
Årskurs 4
Alicia Vouti
Elevassistent
5D
Årskurs 5
Anders Westfahl
Lärare
9B
Årskurs 9
Ann-Charlotte Knutsson
Lärare
8B
Årskurs 8
Anna Carlsson
Lärare
4C
Årskurs 4, Årskurs 6
Anna Samuelsson
Lärare
Arbetsenhetsledare
7D
Årskurs 7
Arabgull Jan
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Areej Zuhair Al-Salidi
Barnskötare
Årskurs 6
Arvid Weitoft
IT-samordnare
Service / Administration
Åsa Lind
Lärare
6C
Årskurs 6
August Levinson
Elevassistent
Årskurs 9
Awet Kahasi
Barnskötare
6C
Årskurs 6
Berit Ghavidel Rostami
Lärare mot fritidshem
Arbetsenhetsledare
3D
Årskurs 3 | Norrgården
Boris Mardones Guerrero
Lärare
9D
Årskurs 9
Calle Drugge
Elevassistent
Elevhälsa
Camilla Löw
Lärare
Arbetsenhetsledare
3E
Årskurs 3 | Norrgården
Carol Villarroel
Förskollärare
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Carolina Oscarson
Lärare
Arbetsenhetsledare, Utvecklingslärare
Årskurs 1 | Bakgården, Årskurs 2 | Sörgården
Caroline Sturén
Skolkurator
Elevhälsa, Kurator
Cecilia Agestrand
Lärare
Elevhälsa
Cecilia Elman
Fritidsledare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Christian Chatfield
Lärare mot fritidshem
1A
Årskurs 1 | Bakgården
Daniel Brandin
Vaktmästare
Service / Administration
Daniel Delsol
Kökschef
Årsta Torg och Årstaviken
Köket
Daniel Sinik
Lärare
3C
Årskurs 3 | Norrgården
David Cederhöjd
Lärare
9C
Årskurs 9
David Sandberg
Lärare
Arbetsenhetsledare
5D
Årskurs 5
David Spak
Studie- och yrkesvägledare
Elevhälsa, SYV
Elin Johannesson
Lärare
1B
Årskurs 1 | Bakgården
Elsa Garphult
Barnskötare
Årskurs 6
Årskurs 6
Elsa Lodin
Lärare
3B
Årskurs 3 | Norrgården
Emma Hallgren
Specialpedagog
Förstelärare
Arbetstid: Fredagar samt måndag udda veckor på Årsta Torg. Övriga dagar på Årstaviken.
Elevhälsa, Specialpedagogik
Erik Mattsson
Vaktmästare
Förste vaktmästare
Service / Administration
Erika Söderström
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Eva Abrahamsson
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Eva Dennerby
Förskollärare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Eva Freiendahl
Barnskötare
Årskurs 1
Årskurs 1 | Bakgården
Felicia Rundqvist
Barnskötare
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Francesca Lindén
Barnskötare
6C
Årskurs 6
Gabriella Israelson
Lärare
9C
Årskurs 9, Elevhälsa, Specialpedagogik
Gustav Ahlström
Lärare
Utvecklingslärare
7C
Årskurs 7
Hanaa Elmandiwy
Lärare
Årskurs 6
Hanna Dagerskog
Lärare
Årskurs 4
Helen Jansson
Förskollärare
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Henrik Zetterlund
Fritidspedagog
Årskurs 4, Ikaros | Fritids 4-6
Ilham Berrada
Lärare
8D
Årskurs 8
Irini Yiangou
Lärare
4C
Årskurs 4
Isabelle Doverklint
Barnskötare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Jerker Dahlin
Lärare
4B
Årskurs 4
Joakim Barcheus
Lärare
8B
Årskurs 8
Joakim Otterbjörk
Lärare
3D
Årskurs 3 | Norrgården
Joakim Starborg
Lärare mot fritidshem
3A
Årskurs 3 | Norrgården
Joanna Nathanson
Lärare
Förstelärare
9A
Årskurs 9
Johan Norberg
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Johanna Sagner
Lärare
8C
Årskurs 8
Johanna Stenvall
Skolsekreterare
Service / Administration
Johanna Wictorin
Lärare
1A
Årskurs 1 | Bakgården
Johnny Dyrander
Barnskötare
0C, 2A
Årskurs 0 | Tegelbo, Årskurs 2 | Sörgården
Jonas Johansson
Speciallärare
Förstelärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Josefin Eriksson
Barnskötare
1C
Årskurs 1 | Bakgården
Josefin Figaro
Barnskötare
4D
Årskurs 4
Josefine Ewerthz
Lärare
2A
Årskurs 2 | Sörgården
Juan Delgado Serrano
Lärare
7A
Årskurs 7
Julia Renlund
Lärare
3D
Årskurs 3 | Norrgården
Junior N'Diaye
Lärare
7B
Årskurs 7
Kalle Enström
Rektor
Skolledning
Karin Bryntesson
Lärare
4B
Årskurs 4
Karin Ljungblom
Fritidspedagog
Arbetsenhetsledare
1B
Årskurs 1 | Bakgården
Keziban Colak
Lärare
8A
Årskurs 8
Lars Sundlöf
Fritidsledare
Årskurs 2
Årskurs 2 | Sörgården
Leila Hudaynazarova
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Lena Jansson
Barnskötare
Årskurs 5, Ikaros | Fritids 4-6
Lena Wandt Söderman
Elevassistent
Årskurs 7, Slussen
Leyli Almali
Lärare
6A
Årskurs 6
Linda Gunnarsson
Lärare
Arbetsenhetsledare
9A
Årskurs 9
Lotta Ahlberg
Lärare
4D
Årskurs 4, Studion 3-6
Lotta Bohlin
Lärare
Förstelärare
5A
Årskurs 5
Lotta L Danfors
Lärare
7D
Årskurs 7
Lotta Hanzon
Förskollärare
Arbetsenhetsledare
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Love Ekman
Barnskötare
2B
Årskurs 2 | Sörgården
Luay Jaber
Vaktmästare
Service / Administration
Magnus Wahl
Lärare
5D
Årskurs 5
Majken Mossberg
Lärare
4D
Årskurs 4, Årskurs 6
Malin Mahr
Barnskötare
3E
Årskurs 3 | Norrgården
Malin Wickström
Lärare
1C
Årskurs 1 | Bakgården
Maria De La Paz
Lärare
7A
Årskurs 7
Mariana Kruczkowska
Lärarassistent
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Marina Bakeeva
Lärare
5B
Årskurs 5
Martin Fernström
Lärare
Förstelärare
5C
Årskurs 5
Martin Nordström
Lärare
Förstelärare
8C
Årskurs 8
Martin Persson
Lärare
9B
Årskurs 9
Mathias John
Lärare
Årskurs 8
Memme Chatfield
Skolbibliotekarie
Årskurs 1 | Bakgården, Skolbibliotek
Micke Kring
IT-pedagog
Service / Administration
Monica Hansson
Lärare
8D
Årskurs 8
Monica Pettersson Baumgart
Skolsköterska
Elevhälsa, Skolsköterska
Muttalip Gül
Samordnare
Service / Administration
My Albrektsson
Lärare
3A
Årskurs 3 | Norrgården
Nina Gustafsson
Lärare
Förstelärare
Studion 3-6
Nina Park
Biträdande rektor | Fritidshem
Skolledning
Nuran Erdem
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Ola Björkman
Lärare
7A
Årskurs 7
Ola Nordin
Lärare
5A
Årskurs 5
Olof Hedtjärn
Skolkurator
Elevhälsa, Kurator
Osman Baker
Lärare
Årskurs 8, Slussen
Osman Cloarec
Socialpedagog
Elevhälsa
Patrik Bäckström
Lärare
5B
Årskurs 5
Per Jergle
Lärare
6B
Årskurs 6
Per Lundkvist
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Pernilla Strandin
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Petra Kerschinsky
Lärare
4A
Årskurs 4
Pontus Harryson
Biträdande rektor | Årskurs 7-9
Skolledning
Pontus Westberg
Biträdande rektor | Årskurs 4-6
Skolledning
Rocio Lundström Arrué
Lärare
8D
Årskurs 8
Saadia Souadi
Förste kock
Årsta Torg
Köket
Sakariye Nur
Barnskötare
4C
Årskurs 4
Sandra Dixon Leijon
Lärare
Utvecklingslärare
6B, 6C
Årskurs 6
Sandra Pilström
Barnskötare
3C
Årskurs 3 | Norrgården
Sara Einarsen
Lärare mot fritidshem
3B
Årskurs 3 | Norrgården
Simon Björkström
Lärare
Arbetsenhetsledare
8A
Årskurs 8
Sofia Lestrup
Lärare
2B
Årskurs 2 | Sörgården
Soile Lillnor
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Sophie Kangas
Barnskötare
2A
Årskurs 2 | Sörgården
Staffan Bäcklund
Lärare
9D
Årskurs 9
Susanne Pettersson
Lärare
Årskurs 7, Slussen
Susanne Van der Kwast
Biträdande rektor | Årskurs F-3
Skolledning
Therese Croon
Lärare
Arbetsenhetsledare
6A
Årskurs 6
Therese Haraldsson
Skolsköterska
Elevhälsa, Skolsköterska
Therese Rispling
Lärare
Årskurs 9
Thomas Nordmark
Fritidspedagog
Årskurs 2, Årskurs 6
Årskurs 2 | Sörgården, Årskurs 6
Timo Tyrväinen
Köksbiträde
Årstaviken
Köket
Tobias Dackenberg Hedmark
Lärare mot fritidshem
4A
Årskurs 4, Ikaros | Fritids 4-6
Tomas Nilsson
Lärare mot fritidshem
Årskurs 0, Årskurs 4
Årskurs 0 | Tegelbo
Torbjörn Nord
Lärare
2C
Årskurs 2 | Sörgården
Ulf Ahrreman
Fritidspedagog
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Ulf Häggberg
Lärare
Årskurs 3 | Norrgården
Ulrika Nylander
Specialpedagog
Elevhälsa, Specialpedagogik
Unni Strid
Lärare
Årskurs 4
Veronica Gustafsson
Administrativ chef
Service / Administration, Skolledning
Victoria Vinsander
Lärare
7C
Årskurs 7
Vivi-Anne Nordström
Barnskötare
Årskurs 5, Ikaros | Fritids 4-6
Youssef El Gnaoui
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Yunus Ünver
Socialpedagog
Elevhälsa
Zeke Leffler
Skolpsykolog
Elevhälsa, Psykolog