Kontakta oss

Expedition Årstaskolan

E-post
arstaskolan@stockholm.se
Telefon
08-508 46 200

Adam Abdelmagid
Barnskötare
2D
Årskurs 2 | Bakgården
Adisa Kadic
Barnskötare
3C
Årskurs 3 | Norrgården
Ajith Hapugoda
Köksansvarig
Årstaviken
Köket
Alicia Vouti
Elevassistent
4D
Årskurs 4
Amel Allagui
Lärare
Årskurs 8, Slussen
Angelica Criff
Barnskötare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Anna Samuelsson
Lärare
Arbetsenhetsledare
9A
Årskurs 9
Arabgull Jan
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Arvid Weitoft
IT-samordnare
Service / Administration
Åsa Lind
Lärare
5C
Årskurs 5
August Levinson
Elevassistent
9B
Årskurs 9
Awet Kahasi
Barnskötare
Årskurs 2 | Bakgården
Berit Ghavidel Rostami
Fritidspedagog
2D
Årskurs 2 | Bakgården
Boris Mardones Guerrero
Lärare
8D
Årskurs 8
Calle Drugge
Elevassistent
Elevhälsa
Camilla Löw
Lärare
Arbetsenhetsledare
2E
Årskurs 2 | Bakgården
Carol Villarroel
Förskollärare
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Carolina Oscarson
Lärare
Arbetsenhetsledare, Utvecklingslärare
Årskurs 1 | Sörgården
Cecilia Agestrand
Lärare
Elevhälsa
Cecilia Elman
Fritidsledare
3B
Årskurs 3 | Norrgården
Christian Chatfield
Lärare mot fritidshem
3C
Årskurs 3 | Norrgården
Cissi Granqvist
Lärare
Arbetsenhetsledare
6A
Årskurs 6
Daniel Brandin
Vaktmästare
Service / Administration
Daniel Delsol
Kökschef
Årsta Torg och Årstaviken
Köket
Daniel Sinik
Lärare
3A
Årskurs 3 | Norrgården
David Spak
Studie- och yrkesvägledare
Elevhälsa, SYV
Douglas Wellander
Barnskötare
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Elin Johannesson
Lärare
3B
Årskurs 3 | Norrgården
Elsa Garphult
Barnskötare
Årskurs 1 | Sörgården
Elsa Lodin
Lärare
2D
Årskurs 2 | Bakgården
Emma Hallgren
Specialpedagog
Förstelärare
Arbetstid: Fredagar samt måndag udda veckor på Årsta Torg. Övriga dagar på Årstaviken.
Elevhälsa, Specialpedagogik
Emmy Borg
Lärare
3C
Årskurs 3 | Norrgården
Erik Mattsson
Vaktmästare
Förste vaktmästare
Service / Administration
Erika Söderström
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Eva Abrahamsson
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Eva Dennerby
Förskollärare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Eva Freiendahl
Barnskötare
3A
Årskurs 3 | Norrgården
Felicia Rundqvist
Barnskötare
0C
Årskurs 0 | Tegelbo
Gabriella Israelson
Lärare
8C
Årskurs 8, Elevhälsa, Specialpedagogik
Göran Syk
Fritidspedagog
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Gustav Ahlström
Lärare
Utvecklingslärare
9C
Årskurs 9
Helen Jansson
Förskollärare
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Henrik Zetterlund
Fritidspedagog
Arbetsenhetsledare
Ikaros | Fritids 4-6
Hugo Jonsson
Skolsekreterare
Service / Administration
Jakob Hellström
Lärare
2C
Årskurs 2 | Bakgården
Joakim Starborg
Lärare mot fritidshem
2A
Årskurs 2 | Bakgården
Joanna Nathanson
Lärare
Förstelärare
8A
Årskurs 8
Johan Norberg
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Johanna Stenvall
Skolsekreterare
Service / Administration
Jonas Johansson
Speciallärare
Förstelärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Josefin Eriksson
Barnskötare
3C
Årskurs 3 | Norrgården
Josefin Figaro
Barnskötare
3A
Årskurs 3 | Norrgården
Julia Renlund
Lärare
2D
Årskurs 2 | Bakgården
Kalle Enström
Rektor
Skolledning
Karin Ljungblom
Fritidspedagog
Arbetsenhetsledare
3B
Årskurs 3 | Norrgården
Leila Hudaynazarova
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Lena Jansson
Barnskötare
Ikaros | Fritids 4-6
Lena Wandt Söderman
Elevassistent
Årskurs 9, Slussen
Leyli Almali
Lärare
5A
Årskurs 5
Linda Gunnarsson
Lärare
Arbetsenhetsledare
8A
Årskurs 8
Lotta Bohlin
Lärare
Arbetsenhetsledare, Förstelärare
4B
Årskurs 4
Lotta Hanzon
Förskollärare
Arbetsenhetsledare
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Luay Jaber
Vaktmästare
Service / Administration
Magnus Frid
Fritidspedagog
Ikaros | Fritids 4-6
Malin Mahr
Barnskötare
2E
Årskurs 2 | Bakgården
Malin Wickström
Lärare
3E
Årskurs 3 | Norrgården
Mariana Kruczkowska
Lärarassistent
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Martin Brav
Skolkurator
Arbetsenhetsledare
Elevhälsa, Kurator
Martin Fernström
Lärare
Förstelärare
4C
Årskurs 4
Martin Nordström
Lärare
Förstelärare
7C
Årskurs 7
Memme Chatfield
Skolbibliotekarie
Elevhälsa, Skolbibliotek
Micke Kring
IT-pedagog
Service / Administration
Monica Pettersson Baumgart
Skolsköterska
Elevhälsa, Skolsköterska
My Albrektsson
Lärare
2A
Årskurs 2 | Bakgården
Nilla Söderqvist
Barnskötare
2C
Årskurs 2 | Bakgården
Nina Gustafsson
Lärare
Förstelärare
3D
Årskurs 3 | Norrgården
Nina Park
Biträdande rektor | Fritidshem
Skolledning
Nuran Erdem
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Olof Hedtjärn
Skolkurator
Elevhälsa, Kurator
Osman Baker
Lärare
Årskurs 7, Slussen
Osman Cloarec
Socialpedagog
Elevhälsa
Patricia Sjöberg
Lärare
Årskurs 3 | Norrgården
Per Jergle
Lärare
5B
Årskurs 5
Per Lundkvist
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Pernilla Strandin
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Pontus Harryson
Biträdande rektor | Årskurs 7-9
Skolledning
Pontus Westberg
Biträdande rektor | Årskurs 4-6
Skolledning
Rocio Lundström Arrué
Lärare
7D
Årskurs 7
Saadia Souadi
Förste kock
Årsta Torg
Köket
Sandra Dixon Leijon
Lärare
Utvecklingslärare
5B, 5C
Årskurs 5
Sandra Pilström
Barnskötare
3A
Årskurs 3 | Norrgården
Sara Braskamp
Elevassistent
2D
Årskurs 2 | Bakgården
Sara Einarsen
Lärare mot fritidshem
2B
Årskurs 2 | Bakgården
Simon Björkström
Lärare
Arbetsenhetsledare
7A
Årskurs 7
Soile Lillnor
Speciallärare
Elevhälsa, Specialpedagogik
Susanne Pettersson
Lärare
Årskurs 9, Slussen
Susanne Van der Kwast
Biträdande rektor | Årskurs F-3
Skolledning
Therese Croon
Lärare
Arbetsenhetsledare
5A
Årskurs 5
Therese Haraldsson
Skolsköterska
Elevhälsa, Skolsköterska
Thomas Nordmark
Fritidspedagog
Ikaros | Fritids 4-6
Timo Tyrväinen
Köksbiträde
Årstaviken
Köket
Tobias Dackenberg Hedmark
Lärare mot fritidshem
3E
Årskurs 3 | Norrgården
Tomas Nilsson
Lärare mot fritidshem
0A
Årskurs 0 | Tegelbo
Ulf Ahrreman
Fritidspedagog
0B
Årskurs 0 | Tegelbo
Ulf Häggberg
Lärare
Årskurs 3 | Norrgården
Ulrika Nylander
Specialpedagog
Elevhälsa, Specialpedagogik
Veronica Gustafsson
Administrativ chef
Service / Administration, Skolledning
Veronika Pilström
Barnskötare
3D
Årskurs 3 | Norrgården
Viktor Knutsson
Elevassistent
2B
Årskurs 2 | Bakgården
Vivi-Anne Nordström
Barnskötare
Ikaros | Fritids 4-6
Youssef El Gnaoui
Köksbiträde
Årsta Torg
Köket
Yunus Ünver
Socialpedagog
Elevhälsa
Zeke Leffler
Skolpsykolog
Elevhälsa, Psykolog